Hpv Duyuruları:

☾⋆ ULUSAL HPV-SMEAR TARAMA TESTİ NASIL YAPILIR BİLGİLENDİRME


Önemli Bilgi!:
HPV(- Negatif)

5 yılda bir taramanızı yaptırmayı ihmal etmeyiniz. Herhangi bir şikayetiniz olması durumunda (akıntı, anormal kapama vs) ve test sonucunuzun durumuna göre uzman hekiminizin önerilerini dikkate alarak tedavi ve kontrollerinizi yaptırınız. Herhangi bir şikayetiniz olması durumunda (akıntı, anormal kanama gibi) uzman bir hekime başvurunuz.

HPV(+ Pozitif) → (16-18) → Sitoloji Anormal

Teşhis merkezine müracaat ediniz. Test sonucunuzun durumuna göre uzman hekiminizin önerilerini dikkate alarak tedavi ve kontrollerinizi yaptırınız.

HPV(+ Pozitif) → (16-18) → Sitoloji Normal

Teşhis merkezine müracaat ediniz. Test sonucunuzun durumuna göre uzman hekiminizin önerilerini dikkate alarak tedavi ve kontrollerinizi yaptırınız.

HPV(+ Pozitif) → Diğer Tip → Sitoloji Normal

1 yıl sonra testinizi tekrar ettirmeyi ihmal etmeyiniz. Test sonucunuzun durumuna göre uzman hekiminizin önerilerini dikkate alarak tedavi ve kontrollerinizi yaptırınız.5 yılda bir taramanızı yaptırmayı ihmal etmeyiniz

HPV(+ Pozitif) → Diğer Tip → Sitoloji Anormal

Teşhis merkezine müracaat ediniz. Test sonucunuzun durumuna göre uzman hekiminizin önerilerini dikkate alarak tedavi ve kontrollerinizi yaptırınız.5 yılda bir taramanızı yaptırmayı ihmal etmeyiniz

HPV Yetersiz

  3 ay sonra testinizi tekrar ettiriniz.

SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN
5 YILDA BİR DÜZENLİ OLARAK
RAHİM AĞZI TARAMANIZI YAPTIRMALISINIZ.


Rahim Serviks Kanseri Afişi

HAYATINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR #Farkında Ol Sevdiklerinle Ol#


Bağlantılar :


Kanser Dairesi Başkanlığı
Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü
T.C. Sağlık Bakanlığı